Dava, Tahkim ve Alternatif Çözümler

Hukuk büromuz nezdinde, her türlü yargılama ve tahkim davaları takip edilmektedir. Bu konulardaki ana hedefimiz, olabilecek en güçlü stratejik konumu gerçekleştirmek ve yargılamanın devamı sırasındaki gelişmeler ve prosedürler hakkında zamanında müvekkillerimizi en iyi şekilde  bilgilendirmektedir. Bunun yanında müvekkil ile yakın ilişkilerimiz sonucu elde etmiş olduğumuz bilgilendirme ile en uygun çözümün getirilerek olumlu bir sonuca varmayı hedeflemekteyiz. Ancak davaların muhtemel sonuçları yönünde oluşabilecek olumlu ve olumsuz durumlar analiz edilerek, dava yoluna gitmenin bazı durumlarda önlenmesi en iyi yol olarak müvekkile tanımlanmaktadır. Müvekkil açısından iyi bir sonucun varlık göstereceği kanaati oluştuğunda müvekkilimiz yararına en iyi anlaşma yollarını bulmayı sağlamaktayız.

Bünyemizde bulunan çok geniş müvekkil ağından yargımla yolunun daha çok uluslararası boyuta doğru yol aldığı tarafımızca gözlemlenmektedir. Bu itibarla müvekkillerimizin ihtiyaçlarına en iyi şekilde verebilmek ve sınır ötesi itilafları çözebilme imkanı elde etmek amacıyla, dünyanın önde gelen hukuk firmalarıyla haberleşme ağı kurmuş bulunmaktayız.

Bizimde üzerinde yoğunlaşarak çalıştığımız, tahkim ve çözüm yollarının yaratılması hususu son on yılda gündeme gelmiş ve öncelikli tercih halini almıştır. Bu yönde yapmış olduğumuz çalışmalar anlamında ulusal ve uluslararası tahkim davalarında müvekkillerimizi temsil etmede birçok tecrübemiz olması bir yana zaman zaman hakem olarak da katılmış bulunmaktayız. Özellikle, ulusal ve uluslararası alanda faaliyet gösteren birimlerdeki inşaat hukuku ve benzeri sektörlerdeki ihtilafların sonuçlandırılması çalışmalarımızda, yabancı hakem kararı ile sonuca ulaşmayı hedeflemekteyiz. Ayrıca ticari yargılama alanında, sözleşmeden doğan ihtilaflar ve zararın talebi yönünde de tecrübelerimizden bahsedebiliriz.

Call Now ButtonHEMEN ARA